Прес-центр10 cічня 2018, 15:01

До уваги жителів Новопсковського району!

В Україні діє електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ Луганської області та України в цілому. Також до сервісу пропонується мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені несанкціоновані сміттєзвалища та засмічення.

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Луганської ОДА, електронний сервіс забезпечує проведення оперативного реагування на всі наявні несанкціоновані сміттєзвалища та стихійні засмічення та нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою.

Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація обробляється та надсилається у вигляді звернень громадян до відповідних органів для вжиття заходів щодо ліквідації виявлених засмічень.

Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал.

Отримана інформація оперативно опрацьовується та наноситься на карту. У разі виявлення стихійних сміттєзвалищ у Луганській області, Департамент екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі спонуканням їх ліквідувати та до Державної екологічної інспекції у Луганській області щодо контролю ліквідації виявлених сміттєзвалищ.

Кожен може зайти на сторінку сервісу «Ecomapa.gov.ua», зареєструватися і залишити повідомлення про звалище.