Прес-центр27 грудня 2019, 14:12

Про стан призначення субсидій в грудні 2019 року

                                 

 

               В грудні  місяці субсидію на житлово-комунальні послуги отримують 3370 домо господарств Новопсковського району. Сума нарахованих субсидій у жовтні цього року склала - 1,2 млн грн., листопаді - 4,4 млн грн., грудні -  4,3 млн грн. , а з початку року жителі району отримали державної підтримки у вигляді субсидій на суму 37,9  млн грн.. Зменшення суми призначених субсидій у грудні пояснюється зменшенням ціни на природний газ.

               Усього призначено субсидій 4033 домогосподарствам, близько 700 сімей мають так звану «нульову субсидію», коли встановлений відсоток доходів перевищує витрати в межах соціальних нормативів, але яка дає право на автоматичний перерахунок при збільшенні тарифів на послуги або на наступний період.

             Проти минулого року зменшились соціальні нормативи на житлово-комунальні послуги, вартість природного газу.

             Управління перераховує розміри субсидій при зміні тарифів на житлово-комунальні послуги без звернень громадян.

             Середній розмір доходу на одного члена домогосподарства , яке отримує субсидію складає 3203 грн/місяць.

             Субсидія розрахована з розрахунку менше 10 відсотків сукупного доходу сім’ї -2353 домогосподарствам, більше 15 відсотків -1680 господарствам.

                Більшість субсидій нараховано управлінням соціального захисту населення без звернень громадян та наданням нового пакету документів – це в основному сім’ї, які складаються з пенсіонерів, неповнолітніх осіб та працездатних осіб, які мають офіційні доходи. Доходи для призначення субсидії з 15 жовтня  включено за 1-2 квартал цього року, субсидії з листопада місяця призначені з урахуванням доходів, отриманих з Державного реєстру фізичних осіб платників податків за 2-3 квартали 2019 року.

Сімей, які отримують субсидію в сільській місцевості 2251, в міській ( селища)-1456.

             За жовтень-грудень 2019 року близько 750 сімей звернулось на комісію райдержадміністрації для призначення допомоги як виняток у випадках, коли працездатні особи не сплачують єдиний соціальний внесок та інші податки , коли в домогосподарстві зареєстровані та не проживають деякі члени сім’ї, коли сім’я проживає в орендованому житлі та в інших випадках, в більшості випадків субсидії призначено.

            Субсидія виплачується готівкою через банківські установи району , пенсіонерам субсидія доставляється Укрпоштою. За доставку пенсіонерам готівкових субсидій сплачує держава . Норми витрат ( соціальні нормативи) застосовуються лише для розрахунку розміру субсидії , використання соціальної норми не контролюється , що заохочує до економії . Зекономлені кошти сім’я використовує на свій розсуд.  Частина сімей, яка допустила заборгованість на 1 травня цього року, право на отримання субсидії готівкою втратила . Таким сім’ям монетизована субсидія надається в безготівковій формі, а саме: з її банківського рахунку , на яку перераховано субсидію , житлово-комунальні організації самостійно знімають кошти за використані послуги.  Кошти, які житлово-комунальні організації не знімуть з рахунку на протязі опалювального періоду  , сім’я отримає в липні місяці в грошовій формі внаслідок економії.. Таким чином, для отримання субсидії готівкою в подальшому  необхідно не допустити заборгованість на перше травня наступного року.

                 Надаючи субсидію готівкою діє принцип «від держави – до людини».

                 В даний час управлінням підготовлено виплату субсидій за грудень, яка буде здійснюватись у січні  місяці. Виплата субсидії розпочинається при надходженні коштів з державного бюджету. Через банківські установи виплата відбувається швидше, адже банк одночасно зараховує суми субсидій на рахунки усім отримувачам, доставка поштою відбувається повільніше через організацію доставки підприємством Укрпошта.

                  Здійснюється перевірка призначених субсидій . Суми субсидій зайво нараховані через недостовірну інформацію  надану заявником – повертаються до державного бюджету, сім’я втрачає право на субсидію на загальних підставах.

                  Право на субсидію на загальних підставах не мають громадяни, які не сплачують єдиний соціальний внесок, перебувають за кордоном більше 60 днів в періоді, за який беруться доходи, також які не здійснюють повернення коштів по зайво нарахованим субсидіям, придбали майно, вартість якого перевищує 50 тис грн.. та ін..

               Прийом заяв та документів для призначення та перерахунку субсидій продовжується, оформити субсидій на опалювальний та неопалювальний період можна з любого місяця..

               При не призначенні субсидії сім’ї, де є пільговик – призначаються пільги.

               Прийом заяв та документів здійснюють уповноважені особи сільських та селищних рад, старости Новопсковської ОТГ, працівники відділу соцзахисту Новопсковської ОТГ в ЦНАПі.. Через цих осіб можна дізнатись про розмір призначеної субсидії про розмір субсидії можна дізнатись також через веб-портал Мінсоцполітики, або ОЩАД -24.

            Заяви для призначення субсидії.можна надіслати в електронній формі через веб-портал Мінсоцполітики, коли вони відповідають певним вимогам.

 

            Отримувачам субсидії нагадуємо:

 

- не приховуйте справжній майновий стан;

- повідомляйте  про зміни у складі сім’ї, майнового стану ;

- вірно вказуйте в декларації всіх членів сім’ї та тих, хто проживає у помешканні, незалежно від місця їх реєстрації, їхні доходи та майновий стан, факти виїзду за кордон;

- декларуйте реальні доходи.

 

             Нагадуємо , що субсидія надається тим сім’ям, які не можуть самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги, державна підтримка повинна бути справедливою. Житлова субсидія дає змогу найменш захищеним категоріям населення користуватись житлово-комунальними послугами. Таку підтримку держава ( ми з вами) забезпечує коштами платників податку!

 

Управління соціального захисту населення