Прес-центр27 квітня 2018, 10:04

Тренінги для майбутніх соціальних підприємців – набір учасників відкрито!

До участі в тренінгах запрошуються активісти, представники громадських організацій, волонтери та підприємці з активною громадянською позицією, які зацікавлені у відкритті та розвитку бізнесу, що сприятиме підвищенню якості життя у громаді, допомозі вразливим групам населення, в тому числі, які постраждали від війни, вирішенню гострих питань місцевого розвитку у співпраці з іншими місцевими громадськими або державними установами. Даний захід буде цікавий також представникам громадських організацій або молодіжних платформ, які прагнуть не залежати від грантових коштів, а генерувати прибуток на свою діяльність власними силами.

Навчання проходитиме з червня по вересень 2018 р. у м. Сєвєродонецьку Луганської області.

На вибір пропонується дві тренінгові програми:

 

Тренінг 1: “Соціальне підприємництво: заробляй, змінюючи світ на краще!”

 

Для участі запрошуються представники малих міст та сіл, які бажають відкрити власну справу та покращити життя своєї громади.

 

Розклад навчальних модулів тренінгу:

Модуль 1: 4-7 червня 2018 р.

Модуль 2: 8-11 липня 2018 р.

Модуль 3: 16-19 вересня 2018 р.

 

Тренінг 2: “Разом надійніше: соціальне підприємництво у партнерстві”

 

Для участі запрошуються команди із 2-х учасників, які бажають створити/розвинути свій успішний бізнес, що заробляє гроші і вирішує соціальні проблеми.

 

Розклад навчальних модулів тренінгу:

Модуль 1: 9-13 червня 2018 р.

Модуль 2: 10-14 вересня 2018 р.

 

Реєстрація на навчальну програму для майбутніх соціальних підприємців за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdB1DtWLA_8AorCMzBSsVbyJjXxF6WX...

 

Заявки приймаються до 17 травня 2018 р. включно.

Відбір учасників буде тривати до 24 травня.

 

Після успішного завершення навчання ви отримаєте необхідні знання та навички для відкриття та/або розвитку соціальних підприємств. З нашою допомогою ви оберете свою нішу як щодо соціальної, так і щодо бізнес-складової, розробите бізнес-модель вашого підприємства та отримаєте комплексні знання з успішного ведення бізнесу. Окрім того, всі учасники програми зможуть прийняти участь у конкурсі на отримання фінансування для власного старт-апу в рамках проекту, а також у конкурсах для участі у закордонних поїздках до Німеччини та Грузії з обміну досвідом у сфері соціального підприємництва.

 

Учасники програми будуть обиратись на конкурсній основі.

 

Географія конкурсу: Донецька, Луганська, Одеська та Харківська області.

 

Вимоги до кандидатів:

- досвід роботи громадському секторі, або у бізнесі;

- можливість брати участь у всіх тренінгових сесіях (розклад надається нижче);

- проживання у одній з чотирьох цільових областей;

- жінки особливо заохочуються до подачі заявок та участі у тренінгах.

 

Головні критерії відбору кандидатів:

- мотивація;

- активна участь у громадській діяльності;

- ініціативність та зацікавленість в економічному і соціальному розвитку України;

- готовність і можливість розвивати соціальний бізнес.

 

Для учасників з інших міст організатори відшкодовують витрати на проїзд та проживання на час проведення тренінгу. Витрати на власне харчування покриваються учасниками самостійно.

 

Ключові тренери та експерти:

Артем Корнецький, PhD. Співзасновник School of ME. Доцент Українського католицього університету. Тьютор та ментор U Open University. Стипендіат Програми ім. Фулбрайта в Університеті ДеПоля (Чикаго). Автор та викладач навчального курсу «Соціальне підприємництво». Бізнес-консультант.

 

Команда тренерів, підготовлених у рамках проекту “Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку”.

 

До проведення програми будуть залучені також українські соціальні підприємці та запрошені експерти з різних міст України та сфер діяльності. Можливі візити на діючі соціальні підприємства.

 

Додаткова інформація буде направлена після заповнення форми. Програма та інформація про місце проведення буде спрямована відібраним учасникам.

 

У разі, якщо у вас виникатимуть питання, ви можете звернутися до менеджера проектів ФСЄ Ольги Шаварової за телефоном: +38 044 200 38 24, або електронною поштою за адресою: oshavarova@eef.org.ua

 

Соціальне підприємництво – це інноваційна модель ведення бізнесу, спрямована на вирішення соціально-економічних та екологічних проблем. Його основна відмінність від звичайного бізнесу полягає в тому, що першочерговою є соціальна місія або цінність, а прибуток частково може спрямовуватися на вирішення суспільних проблем. З іншого боку, соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства шляхом впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку і вчить допомагати самому собі і довкіллю. Тому саме зараз, в умовах воєнного конфлікту і погіршення соціально-економічної ситуації, такий інструмент як соціальне підприємництво може стати дуже ефективним засобом попередження або вирішення багатьох проблем.

 

Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

 

Захід проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку», який реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. та є частиною комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яка фінансується Федеральним Міністерством економічного  співробітництва та розвитку Німеччини.