Прес-центр4 червня 2019, 09:06

Увага! Пожежонебезпечний період

 

 

Теплі погодні умови сприяють відпочинку на природі, і чимало людей ідуть чи їдуть до лісу. На жаль, на відпочинку дехто забуває про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі. Щорічно в державі реєструються, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисячі лісових пожеж, які завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Поведінка відпочиваючих на природі викликає серйозне занепокоєння.

З метою уникнення лиха рекомендують у період високої пожежної небезпеки тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах. Відпочиваючи на природі, дбати про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- Розведення багать у лісі.

- Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

- Відвідування населенням лісу із переважанням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

- Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.

- Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.

- Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

- Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

- Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.

- Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

            Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».