Прес-центр29 березня 2019, 08:03

ВІДДІЛ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ «БІЛОЛУЦЬК» ІНФОРМУЄ

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1147 «Про прикордонний режим»:

Прикордонна смуга – це ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо уздовж державного кордону на сухопутних ділянках або уздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм у межах територій селищних і сільських рад, прилеглих до державного кордону, але не може бути меншою від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруджень.

Контрольований прикордонний район – це ділянка місцевості, яка визначена, як правило, у межах території району, міста, селища та села, прилеглої до державного кордону або до узбережжя моря, що охороняється органами Державної прикордонної служби, а також у межах територіального моря, внутрішніх вод, частин вод прикордонних річок, озер та інших водойм і розташованих у цих водах островів.

Визначає, що: контроль за дотриманням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює Державна прикордонна служба у взаємодії з органами національної поліції;

Громадяни  України  в'їжджають  у  прикордонну  смугу   та контрольований  прикордонний  район,  перебувають,  проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.   Іноземці   та   особи   без  громадянства  в'їжджають  у прикордонну    смугу   та   контрольований   прикордонний   район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують  особу  та  підтверджують  законність  перебування  на території  України.

 Особи,  які перебувають у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів Національної  поліції,  а  також  членів  громадських  формувань з охорони  громадського  порядку  і  державного  кордону зобов'язані пред'являти відповідні документи, що посвідчують особу.

З  метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань,  виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю  та  незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських  формувань з охорони громадського порядку і державного кордону  мають  право  відповідно до Законів України "Про Державну прикордонну  службу  України"  та "Про дорожній рух" у  разі  потреби  зупиняти  та оглядати транспортні засоби. Зупинка транспортного засобу здійснюється:  уповноваженими особами Державної прикордонної служби, а також членами  громадських  формувань  з  охорони громадського порядку і державного  кордону: наземного - із застосуванням диска з червонимсвітлоповертачем  або  рукою, що вказує на цей транспортний засіб;

Водій     повинен зупинити  транспортний  засіб у місці, на яке йому буде вказано, з

дотриманням  правил  зупинки, а також:  подати  для  перевірки  документи, що посвідчують особу водія,  та  реєстраційний  документ  на транспортний засіб, дати можливість  оглянути  транспортний  засіб  і  перевірити номери його агрегатів.

Водіям транспортних  засобів  забороняється  підвозити  у  контрольований прикордонний район та прикордонну смугу і вивозити з них осіб, які не мають відповідних документів.

- особи, винні в порушенні прикордонного режиму несуть адміністративну відповідальність передбачену законодавством України (ст.. 202 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція якої передбачає накладення штрафу на громадян від семи до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян).